Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki - Gabriel Łabanowski; Leszek Orlikowski; Adam Wojdyła

Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki

Autor: Gabriel Łabanowski; Leszek Orlikowski; Adam Wojdyła

Wydawnictwo: Multico
Data wydania: 2010-12-01
Porady ekspertów - przewodnik po świecie chorób i szkodników zagrażających roślinom doniczkowym. Co zrobić, by nasze pelargonie, azalie i hortensje kwitły długo, miały zdrowe liście oraz pędy? Jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez choroby czy szkodniki?

Wybitni specjaliści z Instytutu Ochrony Roślin w Skierniewicach przekonują, że zamiast pochopnie się ich pozbywać, możemy je skutecznie leczyć.

Książka "Jak pielęgnować rośliny doniczkowe - choroby i szkodniki" to kompendium wiedzy o zagrożeniach i jednocześnie poradnik dla producentów roślin, a także amatorów uprawiających je w domach.

Zawiera ona:
  • zasady pielęgnacji 63 najpopularniejszych gatunków roślin doniczkowych,
  • zdjęcia porażonych roślin ułatwiające rozpoznanie patogenów,
  • sposoby zapobiegania występowania chorób lub szkodników oraz ich zwalczania,
  • wykaz najnowszych preparatów polecanych do stosowania w uprawie profesjonalnej i amatorskiej

Książka "Jak pielęgnować rośliny doniczkowe. Choroby i szkodniki"
Gabriel Łabanowski; Leszek Orlikowski; Adam Wojdyła