Integracja Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską -

Autor: ...

Wydawnictwo: Poltext
Data wydania: 2012-09-14
W serii Europeistyka ukazują się podręczniki akademickie, książki o charakterze monograficznym oraz tłumaczenia ważnych publikacji zagranicznych z dziedziny studiów europejskich.

W książce przedstawiono szeroki obraz procesów integracji z Unią Europejską państw Bałkanów Zachodnich: Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii, Serbii, a także Kosowa. Prezentowane zagadnienia są rezultatem badań wielodyscyplinarnych prowadzonych przez autorów poszczególnych rozdziałów w zakresie prawa europejskiego, ekonomii integracji europejskiej oraz badań integracyjnych z zastosowaniem metodologii właściwej naukom politycznym. Są one także efektem bliskich kontaktów, jakie członkowie zespołu autorskiego mają na Bałkanach. Dzięki temu każdy rozdział uwzględnia nie tylko unijną perspektywą integracji, lecz również punkt widzenia samych państw Zachodnich Bałkanów. Książka jest rezultatem współpracy dwóch ważnych ośrodków naukowych specjalizujących się w badaniach integracji europejskiej: Katedry Prawa Europejskiego Szkoły Głównej Handlowej oraz Katedry Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka "Integracja Bałkanów Zachodnich z Unią Europejską"