Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań - Nik Pierumow

Autor: Nik Pierumow

Wydawnictwo: Solaris
Data wydania: 2012-02-24
Trzeci tom, po Ternie i Aliedorze, serii fantasy Siedem Zwierząt Rajlegu.

Zgnilizna panoszy się w całym świecie Rajlegu. Dotyka już nie tylko lądu, ale i morza, na których do tej pory nie występowała. Jedyną istotą, która nic sobie z tego nie robi, a wręcz poszukuje miejsc wybuchów ohydnej gnilnej zarazy, zdaje się być tajemniczy starzec z lasu, którego napotykają na swej drodze bohaterowie. Wojna między Mocarstwem Wszechbrzeża a Nekropolis trwa, pustosząc ziemie Wolnych Królestw. Wszystkie zasady zostają złamane. W znanej i usystematyzowanej do tej pory magii pojawia się coraz więcej anomalii.

Równowaga świata zostaje zachwiana. Uniknąwszy przemiany w zombie przez Mistrzów Śmierci i uwolniwszy się od Magów Mocarstwa Dygwił Derrano przemierza spustoszony kraj, chcąc dostać się do ojczystego Dolie i odnaleźć rodzinę. Tern i Aliedora, uprowadzeni przez tajemniczych noori, płyną jako ich więźniowie w kierunku legendarnej wyspy Szmaragd, z którą, jak się okazuje, związana jest przeszłość Terna. Za nimi niestrudzenie podąża dziecko Zgnilizny - Melli, a w ślad za nią drużyna - alchemik Ksarbirus, sidcha Neiss, była Gończa Stein i łowca demonów - gnom Braber.

Każdy chce przede wszystkim dotrzeć do tajemniczego dhussa. Wychodzą na jaw nowe szczegóły dotyczące prawdziwego oblicza członków drużyny. Różni ich wiele, a motywy ich postępowania okazują się zupełnie inne niż mogłoby się na początku wydawać. Jednak wszyscy łączą się we wspólnej sprawie - ich celem jest uwolnienie Terna z rąk porywaczy. Czy aby na pewno tylko to? Czego naprawdę chcą od dziwnego dhussa jego towarzysze? Czy była Gończa Stein naprawdę jest "byłą" Gończą? Dlaczego Nekropolis zainteresowało się jedną sidchą - Neiss? Z jakiego powodu kapitan statku, którym podróżuje drużyna, zwraca się do Ksarbirusa, tytułując go Komandorem? I jakie naprawdę zamiary wobec Terna ma rzekomy łowca demonów - Braber?
Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziecie w trzecim, ostatnim tomie opowieści ze Świata Rajlegu.
Chaos trwa.
A Siedem Zwierząt milczy.

Książka "Imię Bestii, tom 1: Spoglądając w otchłań"
Nik Pierumow