Iker Casillas. Skromność mistrza - Enrique Ortego

Autor: Enrique Ortego

Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 2012-06-11
Tytuł tej książki nierozerwalnie łączy się z jej bohaterem. Nie ma dwóch słów, które lepiej charakteryzują Ikera Casillasa.
Mistrz - ponieważ w wieku 30 lat wygrał wszystko, co może wygrać piłkarz. A skromność - ponieważ mimo ogromnych sukcesów pozostał człowiekiem pełnym pokory i dystansu.

Iker Casillas - jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy w Hiszpanii - od początku swojej kariery związany jest Realem Madryt. Z reprezentacją Hiszpanii pobił rekord występów należący wcześniej do Andoniego Zubizarrety. Niezwykły talent Casillasa zaowocował wieloma nagrodami. Jego najważniejsze tytuły to m.in.: mistrz świata, mistrz Europy, triumfator Champions League, mistrz Hiszpanii, zdobywca Pucharu Interkontynentalnego, zdobywca Pucharu Króla.
Jako kapitan obu drużyn wyróżnia się zaangażowaniem i poczuciem odpowiedzialności. Cieszy się nie tylko zaufaniem trenerów, lecz także sympatią kolegów z klubu i reprezentacji.
Iker Casillas chce, żeby kibice postrzegali go nie jako gwiazdę, lecz zwykłego i skromnego sportowca, który wszystko, co osiągnął, zawdzięcza swojej pracy.

"Iker Casillas. Skromność mistrza" to opowieść o człowieku, który w wieku dziewięciu lat poszedł na testy do Realu Madryt i na zawsze związał swojej życie z piłką nożną. Przed Wami jego wyjątkowa historia.

Książka "Iker Casillas. Skromność mistrza"
Enrique Ortego