Historia mojego życia. Autobiografia duchowa założycielki Żywego Różańca - Paulina Jaricot

Historia mojego życia. Autobiografia duchowa założycielki Żywego Różańca

Autor: Paulina Jaricot

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2011-07-01
Po raz pierwszy publikujemy niezwykłą duchową autobiografię założycielki Żywego Różańca, Sługi Bożej Pauliny Jaricot. Spisała ją na prośbę swojego kierownika duchowego, ks. Würtza. Na kartach czterech zeszytów Paulina analizuje poszczególne wydarzenia w swoim życiu, odkrywając Boże działanie w tym, co ją spotykało. Szczególnie skupia się na swoim głębokim nawróceniu, którego doświadczyła w wieku 17 lat w trakcie długiej choroby. Okazała się ona niezwykłym narzędziem w rękach Boga, dzięki któremu Paulina odkryła swoje powołanie. Paulina Jaricot (1799-1862) była córką bogatego przemysłowca, która po swoim nawróceniu poświęciła się służbie Kościołowi. Założyła Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które zbierało fundusze na katolickie misje zagraniczne, oraz modlitewne Dzieło Żywego Różańca, które już w momencie jej śmierci liczyło około 3 milionów członków.

Książka "Historia mojego życia. Autobiografia duchowa założycielki Żywego Różańca"
Paulina Jaricot