Gwiazd naszych wina - John Green

Autor: John Green

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2014-06-04
Książka o miłości, nieuleczalnej chorobie, poświęceniu, marzeniach i radości życia w sytuacji, gdy o każdy jego dzień trzeba walczyć ze wszystkich sił. Ta historia do głębi porusza, oczarowuje i na długo pozostaje w pamięci.

Powieść Gwiazd naszych wina opowiada o parze nastolatków, na których drodze stanęła choroba i śmierć. Szesnastoletnia Hazel zmaga się z rakiem. Butla tlenowa zwana Philipem to jej najwierniejszy towarzysz, dzienna dawka leku i brak sił - jej całe życie. Dziewczyna nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inni, zmuszona jest do taszczenia ze sobą aparatu i poddawania się ciężkim kuracjom. Ma jednak kochających rodziców, którzy namawiają ją, aby zaczęła chodzić na spotkania grupy wsparcia dla chorej młodzieży. Tam poznaje niezwykłego chłopaka - Augustusa. Ich miłość jest jak podróż - nieoczekiwana i wytęskniona, zmierzająca w przyspieszonym tempie do końca. "Świat nie jest instytucją, zajmującą się spełnianiem życzeń", więc tu happy endu być nie może. Ale też nie o to chodzi. Gwiazd naszych wina to powieść odważna, wnikliwa, pełna czarnego humoru. Razem z bohaterami stawiamy pytania, czym są choroba i zdrowie, co znaczy życie i śmierć, jaki ślad człowiek może po sobie zostawić. "Śmiejesz się, płaczesz i wracasz po więcej" - pisali amerykańscy recenzenci. Bo ta książka jest wyjątkowa. Jak Hazel, która mówi: "Chciałam nie być granatem, niszczycielską siłą w życiu ludzi, których kochałam".

Książka "Gwiazd naszych wina"
John Green