Ginekologia - Grzegorz Bręborowicz

Autor: Grzegorz Bręborowicz

Wydawnictwo: Urban Partner
Data wydania: 2006-08-01
Ginekologia jest jedną z podstawowych dyscyplin medycyny, w której obserwuje się znaczny postęp tak pod względem diagnostyki, jak i terapii. Pełne zrozumienie i wykorzystanie osiągnięć ostatnich lat wymaga jednak bardzo rzetelnych podstaw w zakresie fizjologii oraz patofizjologii ustroju kobiety. Wydanie w języku polskim podręcznika 'Gynaecology Illustrated', napisanego przez bardzo doświadczonych nauczycieli akademickich z Uniwersytetu w Glasgow, stanowi szczególną ofertę dla studentów oraz lekarzy przygotowujących się do państwowych egzaminów (LEP, specjalizacja). Dobór prezentowanego materiału świadczy o dużym doświadczeniu dydaktycznym Autorów. Należy podkreślić, że oprócz podstawowych wiadomości, takich jakich jak regulacja cyklu miesiączkowego czy też opis podstawowych schorzeń układu reprodukcyjnego kobiety, w podręczniku można znaleźć wiele aktualnych informacji dotyczących postępowania w przypadku niepłodności czy też współczesnych schematów terapii chorób nowotworowych.

Książka "Ginekologia"
Grzegorz Bręborowicz