Germanica Wratislaviensia. 132 Redundanzmechanismen im Deutschen an ausgewählten Beispielen aus der Phonetik und aus der Morphologie - Artur Tworek

Autor: Artur Tworek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego (uprz)
Oprawa: ...
Data wydania: 2011-01-27
Niemieckojęzyczna monografia Redundanzmechanismen im Deutschen an ausgewählten Beispielen aus der Phonetik und aus der Morphologie (Mechanizmy redundancji w języku niemieckim na wybranych przykładach z fonetyki i morfologii)Artura Tworka to kolejna (132) pozycja ukazująca się w serii Germanica Wratislaviensia. Autor podjął w niej niezwykle ważny dla opisu języka temat: redundancji, czyli informacyjnej nadokreśloności komunikatu. Analiza tego zjawiska dotyczy zjawisk z zakresu fonetyki i morfologii języka niemieckiego, ale nierzadko pojawiają się tu odwołania do innych języków oraz rozmaitych systemów semiotycznych obecnych w naszym życiu. Praca opatrzona jest obszerną bibliografią.

Książka "Germanica Wratislaviensia. 132 Redundanzmechanismen im Deutschen an ausgewählten Beispielen aus der Phonetik und aus der Morphologie"
Artur Tworek