Gambia. Kraina uśmiechu - Sergiusz Pinkwart; Magdalena Pinkwart; Dominik Skurzak

Gambia. Kraina uśmiechu

Autor: Sergiusz Pinkwart; Magdalena Pinkwart; Dominik Skurzak

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2014-11-19
Złociste plaże, aktywny wypoczynek, dzika przyroda, tajemnicze obrzędy i niezwykli ludzie. Pierwszy polski przewodnik po turystycznym raju w zachodniej Afryce.

Mały kraj z wielką historią

GAMBIA. KRAINA UŚMIECHU

Położona na zachodnim, subsaharyjskim wybrzeżu Afryki Gambia wcina się wąskim klinem w głąb Senegalu. Z frankofońskim sąsiadem łączą jednak anglojęzycznych mieszkańców Gambii mocne więzi przyjaźni i współpracy. Bratobójcze konflikty targające krajami zachodniej Afryki omijają ten region, uznawany za najbezpieczniejszy i najbardziej przyjazny turystom nie tylko na Czarnym Lądzie, ale i na świecie. Względnie wysoki poziom życia i stabilny system polityczny dają nadzieję, że spragnieni słońca i wypoczynku turyści spędzą tu wspaniałe wakacje. Oddajemy w Państwa ręce pierwszy polski przewodnik po Gambii. Z roku na rok podwaja się liczba Polaków wypoczywających na gambijskim "uśmiechniętym wybrzeżu". Tym, którym nie wystarcza relaks w hotelach all inclusive, chcemy zaproponować:
  • WYCIECZKI wzdłuż Atlantyckiego wybrzeża, uznawanego za najpiękniejsze w całej subsaharyjskiej Afryce Zachodniej. Eskapady w górę rzeki Gambii, do wioski legendarnego wodza Kunta Kinte
  • rozsławionego przez serial "Korzenie".
  • EKSPLOROWANIE CZARNEGO LĄDU, rejsy pirogą po porośniętych mangrowcami rozlewiskach delty rzeki Gambii, piesze wycieczki po parkach narodowych, wyprawy do tajemniczych megalitycznych kamiennych kręgów - pamiątki po zaginionej afrykańskiej cywilizacji, podglądanie hipopotamów i zakupy na miejscowych targach, gdzie spotykają się kupcy ze wszystkich subsaharyjskich krajów.
  • EMOCJONUJĄCE DOŚWIADCZENIA od głaskania krokodyli, poprzez naukę gry na tradycyjnej, 21-strunowej harfie, rejs po szerokiej na 30 km rzece, podglądanie stu gatunków ptaków i metafizyczną kontemplację ruin twierdzy, która przez wieki była ostatnim kontaktem milionów niewolników z afrykańską ziemią.
  • PORADY Z PIERWSZEJ RĘKI fotografików, podróżników i dziennikarzy, wodzów tubylczych wiosek i obieżyświatów, którzy osiedlili się w Afryce, dotyczące sposobów zachowania, ulubionych miejsc i lokalnych zwyczajów i obrzędów.
  • WSPANIAŁE ZDJĘCIA, które pomagają podjąć decyzję o wyjeździe na wyprawę życia i umożliwiają gruntowne poznanie każdego miejsca.
Magdalena Pinkwart Od urodzenia wiedziała, że zostanie podróżniczką i dziennikarką turystyczną, tak jak jej rodzice. Jest autorką licznych reportaży i podróżniczych relacji publikowanych przez m.in. magazyn "Podróże", "Kaleidoscope", "Gazetę Wyborczą". Jest stałym ekspertem programów radiowych oraz telewizyjnych. Była redaktor naczelną magazynu "Super TV" i redaktor prowadzącą projekty specjalne w wydawnictwie Ringier Axel Springer Polska. Jest współautorką przetłumaczonego na kilkanaście języków przewodnika po Cyprze. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Dziennikarzy Podróżników Globtroter. Prowadzi wraz z mężem - Sergiuszem Pinkwartem serwis turystyczny i Klub Podróżujących Rodziców.

Sergiusz Pinkwart Wychował się w Zakopanem, najsłynniejszym polskim górskim kurorcie i od dziecka był związany z turystyką, dziennikarstwem, muzyką i książkami. W wieku 10 lat napisał pierwszy reportaż turystyczny opublikowany przez Świat Młodych, miał 12 lat, gdy wydał pierwszą książkę (Bajki Tatrzańskie). W dorosłym życiu był szefem działów zagranicznych w magazynach: "Viva!", "Gala" i "PANI". Przeprowadził ponad 400 wywiadów z gwiazdami światowego showbiznesu i polityki (m.in. z Angeliną Jolie, Bradem Pittem, Hugh Grantem, Woodym Allenem, Hillary Clinton, Madeleine Albright i Donaldem Tuskiem). Wydał dwie powieści (Cień Kilimandżaro i Klub Racjonalistek), oraz kilka książek dla dzieci. Od lat każdą wolną chwilę spędza w podróży wraz z żoną - Magdaleną i synem Wilhelmem. Razem prowadzą blogi i serwisy turystyczne.

Książka "Gambia. Kraina uśmiechu"
Sergiusz Pinkwart; Magdalena Pinkwart; Dominik Skurzak