Fizyka. Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum. Klasa 1-3. Zbiór zadań - gimnazjum - Marcin Braun; Jan Kulwaik; Grażyna Francuz - Ornat

Fizyka. Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum. Klasa 1-3. Zbiór zadań - gimnazjum

4.00 Oceń książkę!

Autor: Marcin Braun; Jan Kulwaik; Grażyna Francuz - Ornat

Wydawnictwo: Nowa Era
ISBN: 9788326705281U
EAN:
Format: 170 x 240
Oprawa: miękka
Stron: 336
Data wydania: 2012-05-04
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
15.00
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Zbiór zadań, jest ściśle skorelowany z podstawą programową obowiązującą od 2009 roku. Zastosowana jest w nim przejrzysta szata graficzna, która ułatwia odnalezienie stałych elementów, zarówno tych już znanych, jak np. przypomnienie najważniejszych wiadomości, jak i tych zupełnie nowych, jak doświadczenia i projekty. Czytelne piktogramy pozwalają na pierwszy rzut oka rozpoznać stopień trudności zadania. Dla ułatwienia pracy na początku tematów podane są odwołania do wymagań szczegółowych z podstawy programowej. Czytelnie są również oznaczone treści i zadania spoza podstawy programowej.

Szczególna uwagę zwrócono na to, aby zbiór pomagał w przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego, dlatego zawiera wiele zadań zamkniętych zgodnych z formułą nowego egzaminu gimnazjalnego. Zainteresowani fizyką znajdą w zbiorze zadań również takie ćwiczenia, które wykraczają poza podstawę programową. Uczeń zostanie wyposażony w rozwiązania przykładowych zadań (często na kilka sposobów), które są zamieszczone na początku każdego działu. W zbiorze zamieściliśmy również odpowiedzi do wszystkich zadań oraz wskazówki, ułatwiające rozwiązanie zadań trudniejszych.

Książka "Fizyka. Zbiór zadań z fizyki dla gimnazjum. Klasa 1-3. Zbiór zadań - gimnazjum"
Marcin Braun; Jan Kulwaik; Grażyna Francuz - Ornat