Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 2. Zbiór zadań - szkoła ponadgimnazjalna - Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing

Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 2. Zbiór zadań - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788302148033
EAN:
Format: 165 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 168
Data wydania: 2015-02-02
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
27.99
książka
38.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Zbioacute;r jest kontynuacją części pierwszej, realizuje wymagania ogoacute;lne i szczegoacute;łowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość cz. 2 dla szkoacute;ł ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zroacute;żnicowaną formę -nbsp;zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresoacute;w. Obejmują wiadomości z zakresoacute;w podstawowego i rozszerzonego.

Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają ucznioacute;w do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemoacute;w. Sprawdzają i rozwijają zaroacute;wno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania.

Zbioacute;r jest skierowany przede wszystkim do ucznioacute;w, ktoacute;rzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, ktoacute;rzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych.

Książka "Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 2. Zbiór zadań - szkoła ponadgimnazjalna"
Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing