Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 1-3. Zbiór zadań. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna - Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing

Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 1-3. Zbiór zadań. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788302148026
EAN:
Format: 160 x 230
Oprawa: miękka
Stron: 104
Data wydania: 2014-09-23
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
21.49
książka
35.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Zbiór realizuje wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej z zakresu rozszerzonego. Zamieszczone w nim zadania są skorelowane z rozdziałami podręcznika Z fizyką w przyszłość dla szkół ponadgimnazjalnych. Ułożone według rosnącego stopnia trudności przyjmują zróżnicowaną formę ? zadań jedno- i wielostopniowych, tabel, wykresów. Obejmują wiadomości z zakresów podstawowego i rozszerzonego.
Mocną stroną zbioru jest to, że zawarte w nim zadania odwołują się do sytuacji rzeczywistych, pobudzają uczniów do myślenia, stawiania pytań i rozwiązywania realnych problemów. Sprawdzają i rozwijają zarówno ich wiedzę matematyczną, jak i zainteresowania.
Zbiór jest skierowany przede wszystkim do uczniów, którzy zdają egzamin maturalny z fizyki i planują kontynuować naukę na uczelniach technicznych, a także do tych, którzy interesują się naukami ścisłymi i przyrodniczymi. Na końcu zamieszczono pomocne przy rozwiązywaniu zadań tabele stałych fizycznych i przedrostki w układzie SI.

Książka "Fizyka. Z fizyką w przyszłość. Zakres rozszerzony. Klasa 1-3. Zbiór zadań. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna"
Jadwiga Salach; Agnieszka Bożek; Katarzyna Nessing