Fizyka. Świat fizyki.  Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna - Jadwiga Mazur; Krzysztof Kozak; Maria Fijałkowska; Marek Godlewski; Szymon Godlewski; Jerzy Kreiner

Fizyka. Świat fizyki. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Jadwiga Mazur; Krzysztof Kozak; Maria Fijałkowska; Marek Godlewski; Szymon Godlewski; Jerzy Kreiner

Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
ISBN: 9788302149399
EAN:
Format: 170 x 240
Oprawa: miękka
Stron: 264
Data wydania: 2015-07-22
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
28.99
książka
43.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Podręcznik zawiera komplet treści do realizacji podstawy programowej z fizyki w zakresie podstawowym. Treści wykraczające poza wymagania z podstawy programowej zawarto w uzupełnieniach oraz w ciekawostkach. Mocną stroną książki są roacute;żnorodne formy aktywizowania ucznioacute;w i motywowania ich do pracy. Zrozumienie omawianych zagadnień ułatwiają liczne zdjęcia i rysunki, staranna i przejrzysta grafika, czytelne wyeksponowanie najważniejszych treści . Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki.

Podręcznik składa się z pięciu rozdziałoacute;w: Grawitacja, Astronomia, Fizyka atomowa, Fizyka jądrowa, Świat galaktyk. Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, ktoacute;re uczeń nabędzie w trakcie zajęć. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają na celu m.in. utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych, zachęcanie do samodzielnego zdobywania informacji oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test Sprawdź swoją wiedzę. Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testoacute;w.

Podręcznik został przygotowany zgodnie z nowymi wymaganiami MEN obowiązującymi w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

nbsp;

nbsp;

Numer dopuszczenia MEN: 394/2011/2015

Książka "Fizyka. Świat fizyki. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna"
Jadwiga Mazur; Krzysztof Kozak; Maria Fijałkowska; Marek Godlewski; Szymon Godlewski; Jerzy Kreiner