Fizyka. Świat fizyki. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna -

Fizyka. Świat fizyki. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: ...

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788302147975
EAN:
Format: 165 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 262
Data wydania: 2015-02-02
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
36.49
książka
45.00zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Treść podręcznika odpowiadanbsp; wszystkim wymaganiom szczegoacute;łowym znajdującym się w podstawie programowej (IV etap edukacyjny -nbsp;zakres podstawowy). Treści wykraczające poza te wymagania zawarto w uzupełnieniach (ich tytułynbsp; sformułowano tak, by zachęcały ucznioacute;w do poszerzenia i pogłębienia wiedzy) oraz w ciekawostkach. Mocną stroną książki są roacute;żnorodne formy aktywizowania i motywowania ucznia do pracy. Liczne zdjęcia i rysunki,nbsp; staranna i przejrzysta grafika, czytelnenbsp; wyeksponowanie najważniejszych treścinbsp; ułatwiają zrozumienie omawianych zagadnień. Wiedza została podana przystępnie, jasno i zrozumiale, z dużą dbałością o precyzyjne posługiwanie się językiem fizyki.

Nauczyciel korzystający z podręcznika będzie miał dostęp do atrakcyjnych materiałoacute;w pomocniczych, przeznaczonych do bezpośredniego wykorzystania podczas zajęć: animacji zjawisk omawianych na lekcji, symulacji doświadczeń, filmoacute;w przedstawiających doświadczenia, zadań interaktywnych do rozwiązania w toku lekcji, zadań podsumowujących i sprawdzających.

  1. Książka składa się z pięciu rozdziałoacute;w:
  2. Grawitacja
  3. Astronomia
  4. Fizyka atomowa
  5. Fizyka jądrowa
  6. Świat galaktyk

Na początku każdego paragrafu wymieniono umiejętności, ktoacute;re nabędzie uczeń po jego przestudiowaniu. Zamieszczone na końcu rozdziału zadania mają z kolei na celu: utrwalanie wiadomości i kształcenie umiejętności posługiwania się omoacute;wionymi na lekcji pojęciami i wielkościami fizycznymi, rozwijanie umiejętności wyjaśniania zjawisk fizycznych i uzasadniania odpowiedzi,nbsp;rozwijanie zainteresowania poznanymi zagadnieniami, zachęcanie do samodzielnegonbsp; zdobywania informacji i posługiwanie się nimi oraz do przeprowadzania wirtualnych obserwacji astronomicznych i wykonywania symulowanych doświadczeń. Każdy rozdział zawiera podsumowanie i test "Sprawdź swoją wiedzę". Na końcu podręcznika zamieszczono odpowiedzi do zadań obliczeniowych oraz klucz do testoacute;w.nbsp;

Książka "Fizyka. Świat fizyki. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna"