Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 5 - gimnazjum - Barbara  Bottmeyer-Wernsing; Piotr Szot

Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 5 - gimnazjum

4.00 Oceń książkę!

Autor: Barbara Bottmeyer-Wernsing; Piotr Szot

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788379590384
EAN:
Format: 210x295
Oprawa: miękka
Stron: 152
Data wydania: 2014-02-07
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
34.99
książka
44.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
To ostatnia część serii "Świat fizyki z bliska". Podręcznik jest przeznaczony głównie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, tj. uczniów z upośledzeniem w stopniu lekkim oraz o obniżonych uzdolnieniach. Umożliwia realizację wszystkich wymagań nowej podstawy programowej, dlatego może być także używany przez uczniów bez orzeczeń, którzy jeszcze w gimnazjum są na poziomie myślenia konkretnego i potrzebują przeprowadzenia na poziom myślenia abstrakcyjnego.

Mając na uwadze specyfikę adresatów podręcznika, autorki przedzieliły małe dawki wiedzy, oparte głównie na prostych doświadczeniach możliwych do przeprowadzenia w każdych warunkach, przykładami i ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny (do koniecznego minimum ograniczono używanie pojęć abstrakcyjnych), a liczne ilustracje i przejrzysta grafika ułatwiają rozumienie przekazywanych treści. W podręczniku zadbano o możliwie powolny wzrost stopnia trudności. Część 5 podręcznika Świat fizyki z bliska obejmuje dwa rozdziały: Optyka, czyli nauka o świetle i Przygotowanie do egzaminu.

Każdy rozdział kończy się podsumowaniem i testem sprawdzającym wiedzę. W ramach uzupełnienia i urozmaicenia zamieszczono również rozsypanki i krzyżówki.

Na samym końcu książki znajdują się odpowiedzi do testów i zadań. Podręcznik ma taki sam układ jak dopuszczony do użytku szkolnego Świat fizyki. Podręcznik dla gimnazjum. Oba podręczniki mogą więc funkcjonować równolegle w klasach integracyjnych.

Podręcznik dzięki dużemu formatowi (A4) umożliwia uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wygodną pracę. Książka jest jednocześnie zeszytem ćwiczeń i zeszytem przedmiotowym, dlatego uczeń nie musi już kupować dodatkowych pozycji ani prowadzić standardowego zeszytu przedmiotowego z fizyki.

Numer dopuszczenia MEN: S-III-2/2013

Książka "Fizyka. Świat fizyki z bliska. Klasa 1-3. Podręcznik. Część 5 - gimnazjum"
Barbara Bottmeyer-Wernsing; Piotr Szot