Fizyka. Odkrywamy na nowo. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna - Grzegorz Kornaś

Fizyka. Odkrywamy na nowo. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Grzegorz Kornaś

Wydawnictwo: Operon
ISBN: 9788378790846
EAN:
Format: 165 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 176
Data wydania: ...
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
27.49
książka
36.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Zamysłem podręcznika było ugruntowanie wśroacute;d ucznioacute;w przekonania o tym, jak duże znaczenie ma fizyka we wspoacute;łczesnym świecie. Dlatego w każdym rozdziale jest dużo przykładoacute;w praktycznych zastosowań omawianych zagadnień w nauce i technice oraz związane z nimi ciekawostki.

Omawiane zagadnienia zostały przedstawione w możliwie najprostszy i najbardziej zrozumiały sposoacute;b, zilustrowane rysunkami, zdjęciami i wykresami. Wieloletnie doświadczenie w przygotowaniu ucznioacute;w do egzaminu maturalnego oraz praca przy ocenianiu arkuszy maturalnych pokazuje, że dobry podręcznik fizyki powinien zawierać nie tylko kompletną wiedzę, lecz roacute;wnież wskazoacute;wki umożliwiające samodzielne rozwiązywanie zadań.

W podręczniku zostały umieszczone przykłady zadań z rozwiązaniami. Śledząc przedstawiony w nich tok rozumowania, uczniowie mogą samodzielnie rozwiązywać podobne zadania ktoacute;re znajdują się na końcu każdego rozdziału. Na końcu podręcznika znajduje się indeks oraz wykaz przydatnych wzoroacute;w.

Podręcznik dostosawny do użytku wieloletniego.


Numer dopuszczenia MEN: 621/2012

Książka "Fizyka. Odkrywamy na nowo. Zakres podstawowy. Klasa 1-3. Podręcznik - szkoła ponadgimnazjalna"
Grzegorz Kornaś