Fizyka. (Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną. Klasa 1-3. Materiały pomocnicze. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna - Praca zbiorowa

Fizyka. (Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną. Klasa 1-3. Materiały pomocnicze. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna

4.00 Oceń książkę!

Autor: Praca zbiorowa

Wydawnictwo: ZamKor
ISBN: 9788379590018
EAN:
Format: 165 x 235
Oprawa: miękka
Stron: 232
Data wydania: 2013-09-06
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
31.49
książka
38.50zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Książka jest przeznaczona głównie dla uczniów klas biologiczno-chemicznych. Stanowi doskonałe wsparcie w nauczaniu przedmiotu uzupełniającego pod nazwą fizyka medyczna. Można ją również wykorzystywać w grupach realizujących przedmiot przyroda lub jako uzupełnienie wiadomości w klasach, w których fizyka jest realizowana na poziomie rozszerzonym. Głównym zamierzeniem jest pokazanie często niedostrzeganych przez uczniów związków fizyki z biologią, a więc także i z medycyną. Autor wybrał tylko niektóre, jego zdaniem najważniejsze i najciekawsze zagadnienia fizyczno-medyczne, wychodząc z założenia, że lepiej poruszyć mniejszą liczbę tematów, ale opracować je dokładniej i solidniej. Najważniejsze staje się zrozumienie zjawisk, zaś wzory, ich przekształcenia i definicje schodzą na dalszy plan. Atutem książki jest niewątpliwie przejrzysta kompozycja. Każdy temat został podzielony na dwie części fizyczną i medyczną. Klarowne opisy i jasno przedstawione zagadnienia dostosowano do możliwości odbioru ucznia. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że książka pozostawia dużą swobodę nauczycielowi, który może dopasować realizację tematu do poziomu grupy. Na rynku wydawniczym brakuje pozycji z opisami zastosowań fizyki w medycynie dla uczniów po podstawowym kursie fizyki, dlatego ta książka może się okazać szczególnie cenna i przydatna.

Książka "Fizyka. (Nie)bezpieczne związki fizyki z medycyną. Klasa 1-3. Materiały pomocnicze. Część 1 - szkoła ponadgimnazjalna"
Praca zbiorowa