Europejska Unia Gospodarcza i Walutowa - Hanna Gronkiewicz-Waltz

Wydawnictwo: LexisNexis Polska
ISBN: 9788376205571
Data wydania: 2010-11-01
Unia Europejska ma lat kilkadziesiąt, Unia Gospodarcza i Walutowa lat kilkanaście. Organizacja ta przyczyniła się do zrównoważonego wzrostu w Europie po wojnie. Po upadku systemu komunistycznego poszerzyła się o państwa spełniające kryteria członkostwa, a w XXI wieku wprowadziła na dużym obszarze Europy wspólną walutę euro.

Niniejsza książka przedstawia drogę dochodzenia do Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej, zasady koordynacji polityki gospodarczej państw członkowskich oraz opis funkcjonowania instytucji wspólnotowej, jaką jest Europejski Bank Centralny. Odpowiada także na pytanie, jakie działania w ramach Europejskiej Unii Gospodarczej i Walutowej możemy podejmować, co możemy zaproponować w ramach współodpowiedzialności za jej kształt i czego nie powinniśmy robić, by nie szkodzić polskiej gospodarce.

Książka "Europejska Unia Gospodarcza i Walutowa"
Hanna Gronkiewicz-Waltz