Enola Holmes Tom 3 Sprawa złowieszczych bukietów - Springer Nancy

Enola Holmes Tom 3 Sprawa złowieszczych bukietów

4.00 Oceń książkę!

Autor: Springer Nancy

Wydawnictwo: Poradnia K
ISBN: 9788366005679
EAN: 9788366005679
Format: 15
Oprawa: Twarda
Stron: ...
Data wydania: 2019
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
22.97
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
ENOLA HOLMES. SPRAWA ZŁOWIESZCZYCH BUKIETÓW
TAJEMNICZA MOWA KWIATÓW
"Doskonale sobie poradzisz sama, Enolu" - pisała matka młodszej siostry Sherlocka Holmesa przed swoim tajemniczym zniknięciem. Dziewczyna myśli o tym przesłaniu za każdym razem, kiedy jest jej trudno czy smutno. To dzięki wsparciu mamy Enola postanawia, że nie podda się woli braci i nie będzie tracić czasu na pensji dla dobrze urodzonych panien, tylko wyruszy do Londynu, by zostać perdytorystką - detektywką poszukującą zaginionych osób.
A w tomie trzecim jej przygód znika nie byle kto, tylko sam doktor Watson, którego Enola zdążyła poznać
i polubić. Za wszelką cenę postanawia zatem odszukać zaginionego przyjaciela swojego brata. Czy bukiet przedziwnych kwiatów, który otrzymała żona lekarza, ma jakieś znaczenie dla sprawy? Sherlock je ignoruje - czy słusznie? Kto z rodzeństwa - i czy ktokolwiek? - odnajdzie zaginionego?
Enola znów musi wykazać się sprytem, odwagą i empatią. To cechy, które pokazała już w poprzednich tomach. Bohaterkę podziwia też Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu "Stranger Things", która zagra główną rolę w ekranizacji przygód nastoletniej detektywki. Zdjęcia już wystartowały! Aktorka tak mówi o książce i bohaterce: "Pełna mocy, zdolna i inteligentna… Z ważnym przesłaniem: możesz zrobić, co tylko zechcesz, wystarczy, że się na to zdecydujesz".
Panna Holmes uczy dziewczynki, jak być sobą, spełniać swoje marzenia i robić to, co nakazuje serce, a nie to, co przystoi.
"Enola to wspaniała, wyjątkowa (…) bohaterka. Przesuń się, Sherlocku" - "School Library Journal".
"Koniec drugiego tomu zapowiada dalsze ciekawe przygody rezolutnej i odważnej młodszej siostry Holmesów. "Enola Holmes. Sprawa leworęcznej lady" udowadnia, że można pisać powieści detektywistyczne dla młodzieży, które są lekkie, przyjemne, a jednocześnie angażujące" - Marta Kraszewska, NaTemat.pl
Czwarty tom przygód Enoli już w przygotowaniu!

Książka "Enola Holmes Tom 3 Sprawa złowieszczych bukietów"
Springer Nancy