ENERGIA W MATERII CZYLI CZŁOWIEK - Grzegorz Michniewicz

EAN: 9788373773417
Oprawa: broszurowa
Data wydania: 2008
Czy Bóg istnieje? Jeśli tak, to dlaczego pozwala na to by ginęli niewinni? Dlaczego chorujemy i jaki jest cel nieuleczalnych chorób? Czy śmierć to koniec drogi, czy jedynie etap przejściowy? Kto może być zbawiony? To jedynie część pytań, z którymi boryka się człowiek od niepamiętnych czasów. Nawet teraz, w czasach naukowego racjonalizmu są one nadal aktualne. I nadal pozostają bez odpowiedzi... Autor stara się zmierzyć ze zmorą każdej zinstytucjonalizowanej wersji religii - z wątpliwościami wiernych i lukami, których świadomie nie chcą (lub nie potrafią) zapełnić przedstawiciele Kościoła, a które stają się bezpośrednią przyczyną owych wątpliwości. Strach i niepewność, którymi dotąd sankcjonowano wiarę i za pomocą, których religia przez setki tysięcy lat utrzymywała wiernych w pokorze, obecnie przestały wystarczać. Zmieniły się czasy - zmienili się ludzie. Nie róbmy jednak błędu...

Książka "ENERGIA W MATERII CZYLI CZŁOWIEK"
Grzegorz Michniewicz