Endokrynologia i diabetologia wieku rozwojowego -

Endokrynologia i diabetologia wieku rozwojowego

Autor: ...

Wydawnictwo: Medpharm
EAN: 9788378460138
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2013
Niniejszy podręcznik obejmuje najważniejsze tematy z dziedziny endokrynologii oraz diabetologii wieku rozwojowego.

Omówione choroby ujawniają się w wieku dziecięcym, ale zwykle mają przebieg przewlekły. Często rozpoczynają się nagle, przez co stanową zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia pacjenta. Dlatego ważne jest, aby każdy kończący studia lekarz posiadał podstawową wiedzę o objawach klinicznych oraz znał zasady postępowania terapeutycznego w tych schorzeniach.

Autorami rozdziałów są specjaliści reprezentujący ośrodki akademickie o wieloletnim doświadczeniu klinicznym w danej dziedzinie, którzy przedstawili najnowsze poglądy na temat patogenezy, diagnostyki oraz terapii

wymienionych w monografii chorób. Celem opracowania jest przekazanie przyszłym lekarzom najważniejszych

informacji klinicznych z zakresu endokrynologii i diabetologii wieku rozwojowego, które ułatwią im w przyszłości rozpoznanie omówionych chorób i leczenie pacjentów.

Książka "Endokrynologia i diabetologia wieku rozwojowego"