Emerytalna katastrofa - Gniazdowski Robert

Emerytalna katastrofa

4.00 Oceń książkę!

Autor: Gniazdowski Robert

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788377850565
EAN: 9788377850565
Format: 205 x 145 x 20
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Stron: 358
Data wydania: 2012
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
30.50
książka
39.90zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Widmo straszy dziś Polskę. Widmo zbankrutowanego systemu emerytalnego i widmo podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, aby ratować się przed widmem bankructwa. Czy to nas uratuje przed emerytalną katastrofą? Niestety nie! A czy coś uratować nas może? Owszem. I o tym jest ta książka.                 Widmo straszy dziś Polskę. Widmo zbankrutowanego systemu emerytalnego i widmo podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn, aby ratować się przed widmem bankructwa. Czy to nas uratuje przed emerytalną katastrofą? Niestety nie! A czy coś uratować nas może? Owszem. I o tym jest ta książka.
[Ze wstępu]

Napisana ze swadą, językiem niespotykanym wśród naukowców, książka Emerytalna katastrofa uświadamia nam coś, co podświadomie czujemy, ale wypieramy z naszej świadomości - że emerytury otrzymywane od państwa będą raczej głodowe i państwo tego nie zmieni.
Zmienić to możemy tylko my sami. Oszczędzając niezależnie od państwa i jak najdalej od jego "długich rąk". "?Poznacie prawdę i prawda was wyzwoli? - powiada Pismo. Najwyższa pora na poznanie prawdy o polskim systemie emerytalnym. Skoro - jak twierdził Goebbels - ?kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą?, to może prawda powtórzona tysiąc razy się obroni" - pisze były Przewodniczący Rady Nadzorczej ZUS. I dodaje: "Umiesz liczyć - licz na siebie". Ale książka to nie tylko krytyka rządu, ZUS i OFE. To także wiele pomysłów na to, jak się bronić przed emerytalną katastrofą.

Robert Gwiazdowski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, profesorem Uczelni Łazarskiego, adwokatem i doradcą podatkowym. Od 2004 roku jest Prezydentem Centrum Adama Smitha - Pierwszego Niezależnego Instytutu Badawczego w Polsce. Był krytykiem reformy emerytalnej z 1999 roku i obowiązku przynależenia do Otwartych Funduszy Emerytalnych. W latach 2006-2007 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej ZUS. Zasłynął wówczas Listem otwartym do ubezpieczonych, w którym zalecał, żeby nie liczyć na państwo i emerytury z ZUS czy z OFE, tylko na siebie. Dziś, na kolejnym etapie "reformowania reformy" emerytalnej przez rząd, te słowa wydają się prorocze.

Książka "Emerytalna katastrofa"
Gniazdowski Robert