Elektroterapia we współczesnej kardiologii -

Autor: ...

Wydawnictwo: Via Medica
Data wydania: 2013-03-12
Profilaktyka nagłego zgonu sercowego, leczenie zaburzeń rytmu serca to częste problemy naszej codziennej praktyki klinicznej. Elektroterapia jest bez wątpienia ważną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną współczesnej kardiologii, która znacznie zmieniła rokowanie wielu pacjentów zarówno pod względem jakości życia, jak i czasu jego trwania. Opracowując nasz podręcznik, chcieliśmy przedstawić Państwu nie tylko aktualne wskazania do stosowania ablacji, implantacji automatycznych kardiowerterów-defibrylatorów czy rozruszników resynchronizujących.

Naszym zamierzeniem było przede wszystkim poruszenie problemów, pytań i wątpliwości dnia codziennego chorych i opiekujących się nimi lekarzy. Populacja pacjentów leczonych z zastosowaniem omawianych technik intensywnie wzrosła w minionych latach i będzie wzrastać w kolejnych, powodując, że specjaliści z zakresu elektroterapii nie będą w stanie zajmować się samodzielnie tak liczną grupą chorych. Wierzymy, że przekazany Państwu podręcznik ułatwi rozwiązywanie podstawowych problemów chorych z implantowanymi urządzeniami.

Zbigniew Kalarus

Książka "Elektroterapia we współczesnej kardiologii"