Efektywny JavaScript - Herman David

Efektywny JavaScript

4.00 Oceń książkę!

Autor: Herman David

Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328314184
EAN: 9788328314184
Format: 240 x 170 x 10
Oprawa: Miękka
Stron: 216
Data wydania: 2013
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
16.97
książka
39.90zł
książka
29.99zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
68 sposobów na wykorzystanie możliwości JavaScriptu
JavaScript jeszcze do niedawna kojarzył się głównie ze stronami oraz aplikacjami internetowymi, a jego głównym zastosowaniem były operacje na drzewie DOM. Jednak te czasy mijają, a język ten jest coraz chętniej wykorzystywany również po stronie serwera. JavaScript jako pełnoprawny język programowania? Oczywiście! W dodatku okazuje się, że może on być bardzo wydajny, elastyczny i przyjazny dla programistów — wystarczy przestrzegać kilku zasad!

Te tajemnicze zasady zostały zebrane w niniejszej książce. Jeśli będziesz o nich pamiętać, wykorzystasz w pełni potencjał JavaScriptu. W trakcie lektury dowiesz się, jak najlepiej deklarować zmienne, używać funkcji oraz radzić sobie z obiektami i prototypami. W kolejnych rozdziałach nauczysz się budować przyjazne API oraz korzystać ze słowników i tablic. Na sam koniec zdobędziesz informacje, które mają kluczowe znaczenie w przypadku programowania współbieżnego. Jeżeli jesteś programistą języka JavaScript, jeżeli chcesz poprawić swoje umiejętności programowania w tym języku, jest to dla Ciebie lektura obowiązkowa. Przekonaj się, jak przyjemne i wydajne może być programowanie w JavaScripcie!

Oto kluczowe obszary poruszane w książce:

  Lepsze metody programowania obiektowego opartego na prototypach
  Niuanse i rozwiązania dotyczące pracy z obiektami reprezentującymi tablice i słowniki
  Precyzyjne i praktyczne wyjaśnienie procesu określania zasięgu funkcji i zmiennych w JavaScripcie
  Przydatne wzorce i idiomy programowania w JavaScripcie (na przykład obiekty z opcjami i łańcuchy metod)
  Dokładny przewodnik po stosowanym w JavaScripcie wyjątkowym modelu obsługi współbieżności — wykonywaniu zadań do ich ukończenia

Książka jest podzielona na wzbogacone przykładami opisy 68 sprawdzonych metod pisania lepszego kodu w JavaScripcie. Dowiesz się tu, jak wybrać odpowiedni styl programowania dla poszczególnych projektów, radzić sobie z nieoczekiwanymi problemami i z powodzeniem pracować z wszystkimi aspektami JavaScriptu — od struktur danych po mechanizmy współbieżne.
Najlepsze porady dotyczące JavaScriptu dla każdego programisty!

Książka "Efektywny JavaScript"
Herman David