Efektywny JavaScript. 68 sposobów wykorzystania potęgi języka - David Herman

Efektywny JavaScript. 68 sposobów wykorzystania potęgi języka

4.00 Oceń książkę!

Autor: David Herman

Wydawnictwo: Helion
ISBN: 9788328314184
EAN:
Format: 168 x 237
Oprawa: miękka
Stron: 216
Data wydania: 2015-10-23
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
29.99
książka
17.47zł
książka
39.90zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

68 sposoboacute;w na wykorzystanie możliwości JavaScriptu.

JavaScript jeszcze do niedawna kojarzył się głoacute;wnie ze stronami oraz aplikacjami internetowymi, a jego głoacute;wnym zastosowaniem były operacje na drzewie DOM. Jednak te czasy mijają, a język ten jest coraz chętniej wykorzystywany roacute;wnież po stronie serwera. JavaScript jako pełnoprawny język programowania? Oczywiście! W dodatku okazuje się, że może on być bardzo wydajny, elastyczny i przyjazny dla programistoacute;w - wystarczy przestrzegać kilku zasad!

Te tajemnicze zasady zostały zebrane w niniejszej książce. Jeśli będziesz o nich pamiętać, wykorzystasz w pełni potencjał JavaScriptu. W trakcie lektury dowiesz się, jak najlepiej deklarować zmienne, używać funkcji oraz radzić sobie z obiektami i prototypami. W kolejnych rozdziałach nauczysz się budować przyjazne API oraz korzystać ze słownikoacute;w i tablic. Na sam koniec zdobędziesz informacje, ktoacute;re mają kluczowe znaczenie w przypadku programowania wspoacute;łbieżnego. Jeżeli jesteś programistą języka JavaScript, jeżeli chcesz poprawić swoje umiejętności programowania w tym języku, jest to dla Ciebie lektura obowiązkowa. Przekonaj się, jak przyjemne i wydajne może być programowanie w JavaScripcie!

Oto kluczowe obszary poruszane w książce:

  • Lepsze metody programowania obiektowego opartego na prototypach
  • Niuanse i rozwiązania dotyczące pracy z obiektami reprezentującymi tablice i słowniki
  • Precyzyjne i praktyczne wyjaśnienie procesu określania zasięgu funkcji i zmiennych w JavaScripcie
  • Przydatne wzorce i idiomy programowania w JavaScripcie (na przykład obiekty z opcjami i łańcuchy metod)
  • Dokładny przewodnik po stosowanym w JavaScripcie wyjątkowym modelu obsługi wspoacute;łbieżności - wykonywaniu zadań do ich ukończenia

Książka jest podzielona na wzbogacone przykładami opisy 68 sprawdzonych metod pisania lepszego kodu w JavaScripcie. Dowiesz się tu, jak wybrać odpowiedni styl programowania dla poszczegoacute;lnych projektoacute;w, radzić sobie z nieoczekiwanymi problemami i z powodzeniem pracować z wszystkimi aspektami JavaScriptu - od struktur danych po mechanizmy wspoacute;łbieżne.

Najlepsze porady dotyczące JavaScriptu dla każdego programisty!

Książka "Efektywny JavaScript. 68 sposobów wykorzystania potęgi języka"
David Herman