Edukacja historyczna w szkole. Teoria i praktyka - Stanisław Roszak; Danuta Konieczka-Śliwińska; Ewa Chorąży

Edukacja historyczna w szkole. Teoria i praktyka

Autor: Stanisław Roszak; Danuta Konieczka-Śliwińska; Ewa Chorąży

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2008-10-01
Kompendium wiedzy z zakresu szkolnej edukacji historycznej! Książka w przystępny sposób prezentuje: aktualne trendy edukacyjne (m.in. nowoczesne techniki aktywacji ucznia), odkrywcze spojrzenie na rolę dwóch podmiotów kształcenia historycznego ? ucznia i nauczyciela, wiele nowatorskich technik mających na celu lepsze przyswajanie przez uczniów wiedzy m.in. poprzez świadomość czynnego uczestnictwa w procesie badawczym, jakim może być każda lekcja historii, zestaw propozycji innowacji dydaktycznych i możliwości dostosowania ich do szczegółowych potrzeb uczniów, również zdolnych, z przykładami i zadaniami dla pedagogów.

Książka "Edukacja historyczna w szkole. Teoria i praktyka"
Stanisław Roszak; Danuta Konieczka-Śliwińska; Ewa Chorąży