Echokardiografia - Ciurzyński Michał, Gąsior Zbigniew, Kurnicka Katarzyna

EAN: 9788364153037
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2014
Przekazujemy Państwu monografię dotyczącą echokardiografii, badania obrazowego najczęściej stosowanego w kardiologii klinicznej. Echokardiografia posiada ogromny potencjał diagnostyczny, stanowi podstawę rozpoznawania wielu chorób, jest niezbędna do podejmowania licznych decyzji klinicznych, a nawet często jest podstawą kwalifikacji chorych do operacji kardiochirurgicznych. Książka "Echokardiografia" stanowi spójną całość zawierającą nie tylko podstawowe informacje o metodyce wykonywania klasycznych przezklatkowych badań echokardiograficznych, echokardiografii przezprzełykowej oraz badań obciążeniowych. Rozdziały przygotowane przez uznanych ekspertów powstawały z myślą między innymi o lekarzach kierujących chorych do oceny echokardiograficznej - przedstawiono informacje o wskazaniach, możliwościach oraz potencjalnych ograniczeniach echokardiografii. Ponadto, o czym jesteśmy przekonani, osoby "praktykujące" echokardiografię, w tym nawet doświadczeni echokardiografiści, znajdą w naszej monografii różne cenne wskazówki, tzw. smaczki przydatne w codziennej pracy klinicznej.
Rozdziały zamieszczone w tej książce były początkowo opublikowane w Wielkiej Internie. Zostały unowocześnione, uwzględniają aktualne wytyczne zarówno wykonywania, jak i oceny badań echokardiograficznych oraz m.in. wytyczne dotyczące wrodzonych i nabytych wad serca. Rozbudowana ikonografia znacznie wzbogaca i ułatwia lekturę książki.

Książka "Echokardiografia"
Ciurzyński Michał, Gąsior Zbigniew, Kurnicka Katarzyna