EBOOK Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta Komentarz praktyczny ze wzorami - Michał Rojewski

Autor: Michał Rojewski

Wydawnictwo: C.H. Beck
EAN: 54D96158EB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2012
Ustawa o swiadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ustawa "refundacyjna"
Komentarz dotyczy podstaw prawnych funkcjonowania służby zdrowia w Polsce. Autorzy skupiając się na wybranych zagadnieniach ustaw: o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta, o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, o działalności leczniczej oraz ustawy „refundacyjnej” omawiają m.in. kwestie dotyczące:

składek na ubezpieczenia zdrowotne,
zasad udzielania świadczeń,
„koszyka” świadczeń zdrowotnych,
cen urzędowych oraz marży leków finansowanych przez NFZ,
pracowników zakładów opieki zdrowotnej,
samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej,
relacji państwo–placówka zdrowotna.
Komentarz skierowany jest nie tylko do prawników zajmujących się daną tematyką, ale także do dyrektorów placówek medycznych, lekarzy będących w trakcie kursów specjalizacyjnych oraz studentów studiów prawniczych, jaki i medycznych.

Książka "EBOOK Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta Komentarz praktyczny ze wzorami"
Michał Rojewski