EBOOK Ukraina przed końcem historii. Szkice o polityce państw wobec pamięci - Tomasz Stryjek

EBOOK Ukraina przed końcem historii. Szkice o polityce państw wobec pamięci

Autor: Tomasz Stryjek

Wydawnictwo: Scholar
EAN: 1D11AFA5EB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2014
Książka Ukraina przed końcem Historii zawiera eseje na temat polityki wobec pamięci prowadzonej przez wybrane państwa, które kandydowały do członkostwa w Unii Europejskiej – państwa bałtyckie, Chorwację i Hiszpanię. Autor porównuje ich polityki pamięci z polityką Ukrainy, kraju obecnie dążącego do udziału w projekcie europejskim. Czytelnik znajdzie również w książce analizę środków sprawiedliwości tranzycyjnej zastosowanych na Ukrainie po 1991 roku oraz podsumowanie rewolucji 2013/14 roku, z uwzględnieniem roli odegranej w niej przez zwolenników i sympatyków nacjonalizmu. Sporo miejsca zajmuje w książce analiza polityki pamięci współczesnej Rosji i jej wpływu na sąsiadów w Europie Wschodniej i Środkowej.

Książka "EBOOK Ukraina przed końcem historii. Szkice o polityce państw wobec pamięci"
Tomasz Stryjek