EBOOK System ubezpieczeń społecznych Zagadnienia podstawowe - Zofia Kluszczyńska

EBOOK System ubezpieczeń społecznych Zagadnienia podstawowe

Autor: Zofia Kluszczyńska

Wydawnictwo: LexisNexis
EAN: 89B2C8CEEB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2011

System ubezpieczeń społecznych. Zagadnienia podstawowe to książka, w której analizowane są ubezpieczenia emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Publikacja zawiera omówienie ustaw: o systemie ubezpieczeń społecznych, o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa, o ubezpieczeniu społecznym w razie wypadków przy pracy i chorób zawodowych, o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych, o emeryturach kapitałowych oraz ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Przedstawiono w niej również postanowienia ustaw o pracowniczych programach emerytalnych i indywidualnych kontach emerytalnych. Scharakteryzowane zostały ponadto problemy koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej. W podręczniku uwzględniono analizę podstawowych pojęć systemu, ustalenia teorii oraz rozstrzygnięcia judykatury dotyczące aktualnych problemów w prawie ubezpieczeń społecznych. Publikacja jest adresowana do studentów prawa i administracji, finansów i ubezpieczeń, ekonomii, zarządzania i polityki społecznej. Może też być przydatna innym osobom zainteresowanym tą dziedzina prawa. Autorami są: Zofia Kluszczyńska – sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, dr Wiesław Koczur – adiunkt na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr Katarzyna Roszewska – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dr Katarzyna Rubel – pracownik naukowy CNRS w Centre de droit comparé du travail et de la sécurité sociale (COMPTRASEC) Uniwersytetu Bordeaux IV i CNRS, dr hab. Grażyna Szpor – profesor na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i kierownik Katedry Prawa Informatycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prof. dr hab. Tadeusz Szumlicz – kierownik Katedry Ubezpieczenia Społecznego w Szkole Głównej Handlowej, kierownik Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz profesor zwyczajny w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie.

Książka "EBOOK System ubezpieczeń społecznych Zagadnienia podstawowe"
Zofia Kluszczyńska