EBOOK Rozmowy o życiu - Ewa Chwiej

Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2010

Napisałam ją dla domorosłych terapeutów (śmiech), ale i nie tylko. Bohaterkami "Rozmów..." są psychoterapeutka i dziennikarka. Rozmawiają o śmierci, szczęściu, miłości. Ale ten dialog jest tylko pretekstem do tego, by pokazać głębsze dno ich "relacji". W książce chodzi o ukazanie powinowactwa choroby psychicznej i doświadczenia mistycznego, będącego doświadczeniem każdego z nas. Jest to o tyle ważne, że, moim zdaniem i nie tylko, poznanie mistyczne jest głównym celem zbliżającej się epoki. Albo ludzie będą jednym, albo ich nie będzie. Uwaga, autorkę książki też wymyśliłam. I nie chciałam nikogo przestraszyć, pisząc te słowa (śmiech).

"Psychologia i duchowość, tak jak je generalnie pojmuję, (...) nie rozwiązują twoich problemów. Zamieniają jedynie jeden problem w drugi. Czy nigdy cię to nie zastanawiało? Miałeś problem, teraz zamieniłeś go na inny. Zawsze tak będzie, dopóki nie rozwiążemy problemu zwanego - ty sam."

Anthony de Mello, Przebudzenie

"Przekazuje wam prostą zasadę moralną: nigdy nie działajcie wbrew naturze. Nawet, jeśli wszyscy Buddowie wszystkich czasów sprzeciwiliby się tobie, nie przywiązuj do tego wagi. Rób to, co słuszne, a czego nie można określić za pomocą świętych pism czy kryteriów zewnętrznych. Posłuż się kryterium wewnętrznym. Dobre jest to, co cię uszczęśliwia. Moralne jest to, dzięki czemu doświadczasz błogości. Jedynym grzechem jest postępowanie, które wiedzie Cię do cierpienia. Należy unikać tego, co oddziela cię od samego siebie. Oświecenie to radość bez przyczyny. Zawsze byłeś oświecony. Nie istnieje żaden sposób na uniknięcie oświecenia."

Osho, Księga ego. Wolność od iluzji
XXVII SPOTKANIE KARIERA 111
XXVIII SPOTKANIE UŻYWKI 113
XXIX SPOTKANIE ZAKOŃCZENIE 116