EBOOK Prawo handlowe - Andrzej Kidyba

Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2010

Książka Prawo handlowe składa się z trzech części, z których:

Pierwsza omawia zagadnienia ogólne, dotyczące m.in. pojęcia prawa handlowego, definicji przedsiębiorcy, zasad rejestrowania przedsiębiorcówi ich uczestnictwa w obrocie gospodarczym,

druga przedstawia podmioty występujące w obrocie gospodarczym, w tym m.in. spółki handlowe, spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe,
fundacje i stowarzyszenia,

trzecia zawiera opisy nazwanych i nienazwanych umów handlowych, np. umowy sprzedaży konsumenckiej, umowy komisu czy umowy factoringu.

W dwunastym wydaniu wprowadzono zmiany konieczne ze względu na wejście w życie nowej ustawy o finansach publicznych oraz konsekwencje wynikające z przepisów wprowadzających ten akt, a także ustawy o instytutach badawczych. Wydanie to uwzględnia również nowelizacje wprowadzone do szeregu ustaw w tym do prawa budowlanego i prawa zamówień publicznych. Prace wzbogacono o najnowszą literaturę przedmiotu i orzecznictwo Sądu Najwyższego.

Książka "EBOOK Prawo handlowe"
Andrzej Kidyba