EBOOK Pierwsza pomoc w gabinecie dentystycznym - Philip Jevon

EBOOK Pierwsza pomoc w gabinecie dentystycznym

Autor: Philip Jevon

Wydawnictwo: Elsevier
EAN: D8B385F7EB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2012

Ksiazka jest przeznaczona dla dentystow, ktorzy w czasie praktyki zawodowej moga miec do czynienia z naglymi zagrozeniami zdrowia i zycia u leczonych pacjentow. Wiaza sie one zarowno z wykonywaniem typowych procedur stomatologicznych (np. reakcje alergiczne na leki stosowane do znieczulenia, cialo obce w drogach oddechowych czy tez nudnosci, wymioty grozace zachlysnieciem), jak i zaostrzeniem wczesniej istniejacych chorob przewleklych (np. astma, choroba niedokrwienna serca, nadcisnienie tetnicze, napad padaczkowy, spiaczka hipoglikemiczna itp.), czy tez naglym wystapieniem takich schorzen, jak udar mozgu, zawal serca lub "e;zwykle"e; omdlenie. Z danych zebranych w roznych krajach wynika, ze z podobnymi problemami zetknelo sie ponad 60% dentystow, nierzadko kilkakrotnie, a niekiedy (0,3-3%) byli oni zmuszeni do podjecia klasycznych zabiegow resuscytacyjnych.

Książka "EBOOK Pierwsza pomoc w gabinecie dentystycznym"
Philip Jevon