EBOOK Nowy rachunek kosztów w opiece zdrowotnej - Franciszek Gajek

EBOOK Nowy rachunek kosztów w opiece zdrowotnej

Autor: Franciszek Gajek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Key Text
EAN: F396AE83EB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Data wydania: 2013

W grudniu 1998 r. zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia i opieki społecznej o szczególnych zasadach rachunku kosztów w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Obowiązuje ono również w tych zakładach niepublicznych, które są finansowane ze źródeł publicznych. Dla niektórych zakładów ta nowa regulacja może wydawać się trudna do wprowadzenia. Dlatego intencją tego opracowania jest pomoc w pokonywaniu napotkanych ewentualnych trudności. Natomiast dla tych Czytelników, którzy dotychczas nie zajmowali się szczegółowo rachunkiem kosztów w opiece zdrowotnej, opracowanie to powinno być pewnego rodzaju przewodnikiem. Ogólnie więc można powiedzieć, że starałem się w tym opracowaniu odpowiedzieć na następujące pytania:
- Jak wdrażać rachunek kosztów?
- Jak wykorzystać zebrane dane?

W prezentowanej książce Autor omawia:
- koszty i ich rodzaje w opiece zdrowotnej,
- ewidencję kosztów i zdarzeń w zakładach opieki zdrowotnej,
- nowe systemy rachunku kosztów w szpitalnej i ambulatoryjnej opiece zdrowotnej,
- organizację prac nad rachunkiem kosztów leczenia szpitalnego,
- wykorzystanie wyników analiz oraz informacji ekonomicznych i medycznych w zarządzaniu wewnętrznym, w kontaktach z kasami chorych i innymi nabywcami świadczeń medycznych oraz tworzeniu standardów postępowania medycznego,
- perspektywy wykorzystania systemów informacji w jednostkach służby zdrowia.

Książka przeznaczona dla kadr kierowniczych publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej oraz dla ich organów założycielskich, dla pracowników działów księgowości, kas chorych, uczestników kursów i szkoleń z zakresu ekonomiki zdrowia i zarządzania oraz studentów wydziałów ekonomii i zarządzania różnych szkół wyższych.

Książka "EBOOK Nowy rachunek kosztów w opiece zdrowotnej"
Franciszek Gajek