EBOOK Chmurdalia - Joanna Bator

EBOOK Chmurdalia

4.00 Oceń książkę!

Autor: Joanna Bator

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
ISBN: 9788328008632
EAN: 59119872AB
Format: 0,0 x 0,0 x 0,0
Oprawa: ...
Stron: ...
Data wydania: 2013
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
39.90
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Chmurdalia, to kontynuacja znakomitej Piaskowej Góry, jednej z najciekawszych książek polskich ostatnich lat.
Po nieudanej ucieczce z Wałbrzycha, zakończonej wypadkiem samochodowym, dziewiętnastoletnia Dominika Chmura budzi się w monachijskim szpitalu. Miesiące rehabilitacji przywracają jej zdrowie, ale nie spokój ducha. Zamiast wrócić do bloku na Piaskowej Górze, rusza w podróż, co kilka miesięcy zmieniając pracę i miejsce zamieszkania - Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Anglia. Coraz bardziej oddala się od domu i przybliża do Chmurdalii, krainy, w której spełnia się marzenie o idealnej wspólnocie.
Bator łączy żywioł opowieści z wyrazistym poglądem na sprawy, wobec których nikt nie pozostaje obojętny. Relacje erotyczne, macierzyńskie i siostrzane przyjmują w Chmurdalii nową postać.

Joanna Bator – Kulturoznawczyni i filozofka, która porzuciła karierę naukową dla literatury. Laureatka Nagrody Literackiej NIKE za powieść Ciemno, prawie noc (W.A.B. 2012). Felietonistka Gazety Wyborczej. Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej, za książkę Japoński wachlarz (2004, wyd. poszerzone W.A.B. 2011) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. W 2009 roku nakładem W.A.B. ukazała się powieść Piaskowa Góra, nominowana do nagród NIKE i GDYNIA, a rok później jej kontynuacja, Chmurdalia, która była finalistką kolejnej edycji nagrody NIKE. Piaskowa Góra została przełożona na język niemiecki, węgierski, hebrajski i macedoński; niemiecka wersja powieści znalazła się w finale Międzynarodowej Nagrody Literackiej. W przygotowaniu wydanie francuskie, chorwackie i arabskie. Chmurdalia ukazała się w Niemczech, w przygotowaniu wydanie węgierskie. Prawa do Ciemno, prawie noc zostały sprzedane do Izraela.

Nienaganny styl, rozmach i szlachetna ironia. Joanna Bator napisała kolejną świetną rzecz.
Dariusz Nowacki, Gazeta wyborcza



Joanna Bator – Kulturoznawczyni i filozofka, która porzuciła karierę naukową dla literatury. Laureatka Nagrody Literackiej NIKE za powieść Ciemno, prawie noc (W.A.B. 2012). Felietonistka „Gazety Wyborczej”. Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej, za książkę Japoński wachlarz (2004, wyd. poszerzone W.A.B. 2011) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. W 2009 roku nakładem W.A.B. ukazała się powieść Piaskowa Góra, nominowana do nagród NIKE i GDYNIA, a rok później jej kontynuacja, Chmurdalia, która była finalistką kolejnej edycji nagrody NIKE. Piaskowa Góra została przełożona na język niemiecki, węgierski, hebrajski i macedoński; niemiecka wersja powieści znalazła się w finale Międzynarodowej Nagrody Literackiej. W przygotowaniu wydanie francuskie, chorwackie i arabskie. Chmurdalia ukazała się w Niemczech, w przygotowaniu wydanie węgierskie. Prawa do Ciemno, prawie noc zostały sprzedane do Izraela.


 


 


 


 


 


KSIĄŻKA


Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna.


Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji.


W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.


 


RECENZJE


Książka "EBOOK Chmurdalia"
Joanna Bator