Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona - Stephen King

Autor: Stephen King

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-09-27
Nieprzyjazna natura, dziecko zagubione w lesie i mroczne siły czające się między drzewami... Powieść "Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona" opowiada o kilku dniach z życia dziewięcioletniej Trishy. Tuż po trudnym rozwodzie opętana manią pieszych wycieczek kobieta zabiera dwoje swoich dzieci, Pete'a i Trishę, na Szlak Apallachów. Ostatnio matka i syn ciągle się kłócą, kompletnie nie zwracając uwagi dziewczynkę. Podczas górskiej wyprawy Trisha, zmęczona awanturami, zaczyna wyobrażać sobie, że jest niewidzialna. W pewnym momencie schodzi z oznakowanej ścieżki w poszukiwaniu odosobnienia, ale... nie potrafi już na nią powrócić. Ma przy sobie tylko tyle jedzenia, ile zwykle zabiera się na spacer: kanapkę, jajko, batonik, coś do picia. Przez radio Walkman słucha sprawozdania z meczu baseballowego, podkochuje się bowiem szczenięcą miłością w celebrycie, słynnym niezłomnym miotaczu Czerwonych Skarpet Tomie Gordonie. To jej jedyne pocieszenie... Dziewczynka usiłuje iść w dół strumienia, mając nadzieję, że natrafi wreszcie na ślady cywilizacji. Droga prowadzi jednak na bagna. Głód, pragnienie, strach przed nieuniknioną, wydawałoby się, śmiercią wywołują u dziecka halucynacje. Chora na zapalenie płuc, niemal umierająca Trisha wydostaje się na szosę, ale tam dogania ją "Bóg" w postaci wielkiego, zmutowanego niedźwiedzia...

Książka "Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona"
Stephen King