Dyscyplina finansów publicznych -

EAN: 9788325572303
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2015
Odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych ponoszą nie tylko kierownicy jednostek, lecz także pracownicy, którym powierzono określone zadania.

Książka odpowiada m.in. na następujące pytania:
  jakie czynności należy podjąć w przypadku otrzymania informacji o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych od osób i podmiotów nieuprawnionych do złożenia zawiadomienia,
  jaki jest zakres odpowiedzialności za dopuszczenie do przedawnienia należności cywilnoprawnych,
  konsekwencje naruszenia zasady zaciągania zobowiązań,
  jak zarządzać płynnością finansową w jednostce,
  jak wydatkować środki publiczne, aby nie naruszyć dyscypliny finansów publicznych.

Zalety publikacji:
- kompleksowe opracowanie dotyczące dyscypliny finansów publicznych z uwzględnieniem budżetu parcycypacyjnego, zamowień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usług i innych ważnycy zagadnień interesujących zarządzających jednostką sektora finansów publicznych..
- konkretny opis zakresu odpowiedzialności w JST z punktu widzenia danych stanowisk (wójt, główny księgowy, pracownik, któremu powierzono dany zakres obowiązków),
- wskazówki dotyczące prowadzenia finansów w jednostce wedle ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Grupa docelowa:
Kierownicy lub główni księgowi/skarbnicy wszystkich jednostek sektora finansów publicznych (zwłaszcza gminy i powiaty)
Kierownicy lub główni księgowi podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, którym przekazano do wykorzystania lub dysponowania środki publiczne, np. organizacje fundacje, stowarzyszenia, spółki z udziałem JST

Książka "Dyscyplina finansów publicznych"