Dom nad Rozlewiskiem - książka audio na CD (format mp3) - Małgorzata Kalicińska

Dom nad Rozlewiskiem - książka audio na CD (format mp3)

4.00 Oceń audiobook!

Autor: Małgorzata Kalicińska

Wydawnictwo: Auditus;Zysk i S-ka (uprz)
Stron: ...
Data wydania: 2011-05-10
Gdzie kupić tani audiobook?
audiobook
audiobook
Audiobook w Twoim domu w ciągu 48h
Czyta Marta Klubowicz.
Książka do słuchania to zestaw 2 płyt CD w formacie MP3 zawierających około 20 godzin nagrań.

Kiedy Małgorzata, bohaterka powieści, będąca w wieku uznawanym teraz za mało "kreatywny" (40+), traci świetną pracę w agencji reklamowej, wali się jej cały dotąd znakomicie poukładany świat. Próby znalezienia nowej pracy kończą się fiaskiem. Aby nie popaść w całkowitą depresję, postanawia pojechać do matki, mieszkającej na mazurskiej wsi. Gosia straciła z nią kontakt lat wcześniej, kiedy była jeszcze dzieckiem. Dla dorosłej kobiety to dramatyczna decyzja, bo może się przecież okazać, że nie mają sobie nic do powiedzenia. Można poukładać życie na nowo z dala od zgiełku i pędu wielkiego miasta. I odnaleźć spokój i sens w najprostszych gestach: przytuleniu, pogłaskaniu, ukołysaniu i codziennych zajęciach: w noszeniu drewna do pieca, w robieniu przetworów na zimę, w parzeniu herbaty z cytryną, we wsłuchiwaniu się w klangor żurawi.
A kiedy pojawi się miłość, dostrzec ją i przyjąć albo odrzucić. Żaden z bohaterów powieści nie jest papierową postacią. To ludzie "z cierniem w życiorysie", ale mimo tego umiejący cieszyć się życiem. Tacy też są w wykonaniu Marty Klubowicz, znanej widzom seriali telewizyjnych (m.in. "M jak Miłość", "Pensjonat pod Różą"), a publiczności teatralnej choćby ze sztuki Freda Apke "Kura na plecach" (warszawski Teatr na Woli), której jest również tłumaczką. "Dom nad rozlewiskiem" to wielkie wyzwanie dla aktorki i wcale nie chodzi tu jedynie o objętość powieści Małgorzaty Kalicińskiej (prawie 500 stron i ponad 20 godzin nagrania). Wyzwaniem są bohaterowie (każdy ze swoją historią w tle), ich rozmowy, w których czasem pojawiają się słowa ciągle jeszcze przez niektórych uważane za obelżywe i monologi wewnętrzne Gosi, która jest jednocześnie narratorem całej opowieści.

Audiobook "Dom nad Rozlewiskiem - książka audio na CD (format mp3)"
Małgorzata Kalicińska