Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić) - Cox Brian, Forshaw Jeff

Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)

Autor: Cox Brian, Forshaw Jeff

Wydawnictwo: Prószyński Media
EAN: 9788378396161
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2013
Co tak naprawdę znaczy E=mc2?
Profesorowie Brian Cox i Jeff Forshaw zabierają czytelników w fascynującą podróż na rubieże fizyki XXI wieku, by pokazać, w jaki sposób słynne równanie odzwierciedla strukturę naszej rzeczywistości i jak błędne są powszechne wyobrażenia na jego temat.
Dzięki współpracy jednego z najmłodszych profesorów w Wielkiej Brytanii i cenionego fizyka teoretycznego czytelnicy otrzymują jedną z najbardziej klarownych i pełnych pasji książek, dotyczących współczesnej fizyki.
Cox i Jeff Forshaw wspaniale radzą sobie z podaniem odpowiedzi na tytułowe pytanie i powiązaniem jej z najnowszymi osiągnięciami fizyki XXI wieku.
BBC Focus Magazine
Aby dotrzeć do źródeł E=mc2, Cox i Forshaw muszą sięgnąć do fundamentalnych zasad nauki. Robią to bardzo sprawnie, odważnie wyznaczając szlak przez onieśmielające terytorium.
?New Scientist?
Brian Cox ? profesor University of Manchester, jeden z najbardziej znanych popularyzatorów nauki, autor wielu programów popularnonaukowych telewizji BBC, a także członek Royal Society i laureat przyznawanej przez Royal Society Michael Faraday Prize. Prowadzi badania z dziedziny fizyki cząsteczkowej w CERN (LHC, program ATLAS).
Jeff Forshaw ? profesor fizyki teoretycznej University of Manchester, laureat Physics Maxwell Medal.

Książka "Dlaczego E=mc2 (i dlaczego powinno nas to obchodzić)"
Cox Brian, Forshaw Jeff