Dieta wspomagająca leczenie łuszczycy - Cichocka Aleksandra

EAN: 9788365191014
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2015
Pierwsze informacje o łuszczycy pochodzą sprzed dwóch tysięcy lat, widac zatem, że już wówczas ludzie na nią chorowali. Obecnie w Polsce łuszczycę ma prawie milion osób. To przewlekła, niezakaźna, ogólnoustrojowa choroba zapalna dotycząca najczęsciej skóry i mająca wiele postaci.
  W przypadku osób z tym schorzeniem bardzo ważne jest unikanie czynników nasilających procesy zapalne o jak najszersze wykorzystywanie czynników, które je zmniejszają.
  W poradniku opisano zalecenia dietetyczne, które pomagają zmniejszyć nasilenie procesów zapalnych w organiźmie osób z łuszczycą, zmniejszyć tzw. stres oksydacyjny wywoływany przez wolne rodniki, zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych oraz osiągnąć i/lub utrzymać prawidłową masę ciała.

Książka "Dieta wspomagająca leczenie łuszczycy"
Cichocka Aleksandra