Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym - Skarbek Karolina, Wrońska Irmina

Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym

Autor: Skarbek Karolina, Wrońska Irmina

Wydawnictwo: Bliżej Przedszkola
EAN: 9788364631030
Oprawa: Miękka
Data wydania: 2015
Ta książka to wsparcie dla nauczycieli w realizacji ich nowych zadań, zawierająca niezbędne wytyczne związane z przepisami oświatowymi, usystematyzowaną wiedzę merytoryczną oraz praktyczne wskazówki i gotowe projekty, które ułatwią stawienie czoła nowym wyzwaniom i obowiązkom.

W jaki sposób ta publikacja pomoże nauczycielom?

przybliży pojęcie i metody diagnozy funkcjonalnej;
  uporządkuje wiedzę z zakresu prawidłowości i rozwoju dziecka w poszczególnych sferach;
  rozwinie umiejętności konstruowania prób diagnostycznych do oceny rozwoju dziecka;
  omówi ogólne zasady dotyczące organizowania działań wspierających rozwój dziecka;
  przedstawi zagadnienia dotyczące planowania terapii i doboru odpowiednich ćwiczeń;
  pokaże, jak można organizować działania wspierające w sposób praktyczny, krok po kroku.

Książka zawiera gotowe arkusze diagnostyczne!

…czyli praktyczną pomoc przy indywidualnym traktowaniu każdego dziecka i postrzeganiu go w szerszym kontekście uwarunkowań biologicznych i środowiskowych.
To bogaty zbiór doświadczenia zdobytego przez autorki w trakcie wieloletniej praktyki psychologicznej w pracy z dziećmi przedszkolnymi i nauczycielami, oparty dodatkowo o fachową literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki.

Książka "Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym"
Skarbek Karolina, Wrońska Irmina