Diagnostyka radiologiczna i ultrasonograficzna psów i kotów - Kevin J. Kealy; John P. Graham; Hester McAllister

Diagnostyka radiologiczna i ultrasonograficzna psów i kotów

Autor: Kevin J. Kealy; John P. Graham; Hester McAllister

Wydawnictwo: Urban Partner
Data wydania: 2013-10-01
Podręcznik, którego autorami są eksperci medycyny weterynaryjnej, to zwięzły przwodnik po metodach diagnostyki radiologicznej i ultrasonograficznej. Wraz z jasnym i wyczerpującym opisem interpretacji obrazów, zilustrowano w nim anatomię prawidłową wszystkich układów, a także zaprezentowano i opisano radiologiczne i ultrasonograficzne objawy rozmaitych nieprawidłowości występujących u psów i kotów. Książka została uzupełniona najnowszymi informacjami na temat obrazowania cyfrowego, metod tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także medycyny nuklearnej. Autorzy wskazują też, jak uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych. Podręcznik doskonale sprawdzi się jako pomoc w procesie diagnozowania chorób i planowania terapii.

W podręczniku:

Poszerzono treść rozdziałów
Poprzez ponad 500 szczegółowych radiogramów i ultrasonogramów przejrzyście zilustrowano zasady interpretacji obrazów Przedstawiono anatomię prawidłową wszystkich układów
Opisano najczęściej występujące nieprawidłowe obrazy każdego z układów, aby ułatwić diagnostykę chorób częstszych i rzadszych
Omówiono problemy związane z takimi aspektami, jak gęstość, kontrast, uwidocznienie szczegółów i inne zagadnienia techniczne istotne dla uzyskania wysokiej jakości obrazów, które są niezbędne do trafnej diagnozy
Zaprezentowano kliniczne objawy chorób, pomocne w ustalaniu rozpoznania

Książka "Diagnostyka radiologiczna i ultrasonograficzna psów i kotów"
Kevin J. Kealy; John P. Graham; Hester McAllister