Diabelskie maszyny. Tom 1. Mechaniczny anioł - Cassandra Clare

Autor: Cassandra Clare

Wydawnictwo: MAG
Data wydania: 2013-12-04
Magia jest niebezpieczna, ale miłość jeszcze bardziej... "Mechaniczny anioł" to pierwszy tom bestsellerowej trylogii dla młodzieży "Diabelskie Maszyny". Opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce sto lat przed historią opisaną w "Mieście kości", "Mieście szkła" i "Mieście popiołów". Poznamy rodzinną tajemnicę Clary Fray i przyczyny buntu Valentine... A to tylko początek...

Szesnastoletnia Tessa Gray pokonuje ocean, by odszukać brata. Celem jej podróży jest Anglia pod rządami królowej Wiktorii. W londyńskim Podziemnym Świecie, w którym po ulicach przemykają wampiry, czarownicy i inne nadnaturalne istoty, czeka na Tessę coś strasznego. Tylko Nocni Łowcy, wojownicy ratujący świat przed demonami, są w stanie utrzymywać jakiś porządek w tym chaosie. Tessa zostaje porwana przez Mroczne Siostry, członkinie tajnej organizacji zwanej Klubem Pandemonium. Wkrótce dowiaduje się, że sama jest Podziemną z rzadkim darem zmieniania się w inną osobę. Co więcej, Mistrz - tajemnicza postać kierująca Klubem - nie zawaha się przed niczym, żeby wykorzystać jej moc. Pozbawiona przyjaciół, ścigana Tessa znajduje schronienie w londyńskim Instytucie Nocnych Łowców, którzy przyrzekają, że odnajdą jej brata. Jest jednak pewien warunek - dziewczyna musi wykorzystać swój dar, żeby im pomóc. Wkrótce Tessę zaczynają fascynować dwaj chłopcy: James, którego delikatna uroda skrywa groźny sekret, oraz niebieskooki Will, zniechęcający do siebie wszystkich swym sarkastycznym humorem i zmiennymi nastrojami... Wszystkich oprócz Tessy... W trakcie poszukiwań trójka bohaterów zostaje stopniowo wciągnięta w intrygę, grożącą zagładą Nocnych Łowców. Dziewczyna uświadamia sobie, że będzie musiała wybierać między ratowaniem brata a pomaganiem nowym przyjaciołom, którzy próbują ocalić świat... i że miłość potrafi być najbardziej niebezpieczną magią.

W skład trylogii "Diabelskie Maszyny" wchodzą tomy: "Mechaniczny anioł", "Mechaniczny książę" i "Mechaniczna księżniczka".

Książka "Diabelskie maszyny. Tom 1. Mechaniczny anioł"
Cassandra Clare