Człowiek wobec zagrożeń pogodowych konfrontacja i prewencja - Próchniak Piotr

Człowiek wobec zagrożeń pogodowych konfrontacja i prewencja

Autor: Próchniak Piotr

Wydawnictwo: Adam Marszałek
ISBN: 9788380197442
EAN: 9788380197442
Oprawa: Miękka
Stron: ...
Data wydania: 2017
Piotr Próchniak - doktor psychologii. Jego zainteresowania naukowe dotyczą aktywności jednostki w bliskim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym. Autor dziewięciu monografii oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych opublikowanych zarówno w naszym kraju, jak i w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz Europie Zachodniej. W ramach projektu dotyczącego postaw ludzi wobec środowiska przyrodniczego prowadzi badania we współpracy z Arctic University (Norwegia). Jest członkiem Adventure Tourism Research Association.

Praca stanowi efekt ciekawej propozycji w dziedzinie dosyć zaniedbywanej przez psychologów, ale ważnej dla funkcjonowania człowieka. W warstwie teoretycznej autor pokazuje złożoną problematykę reagowania człowieka na poszczególne elementy warunków pogodowych w różnego typu sytuacjach. W części empirycznej przedstawia zaś wyniki wnikliwie przeprowadzonych nowatorskich badań własnych, które stanowią istotny wkład w mało penetrowaną część psychologii środowiskowej zajmującej się relacją człowiek-natura.
dr hab. Katarzyna Popiołek, prof. SWPS

Monografia […] wnosi nowe elementy w obecny zasób wiedzy związanej z wpływem pogody na szeroko rozumianą kwestię funkcjonowania człowieka.
dr hab. Józef Binnebesel, prof. UMK

Książka "Człowiek wobec zagrożeń pogodowych konfrontacja i prewencja"
Próchniak Piotr