Cyfrowa fotografia pejzażowa - Frye Michael

Cyfrowa fotografia pejzażowa

4.00 Oceń książkę!

Autor: Frye Michael

Wydawnictwo: Zoner
ISBN: 9788074130663
EAN: 9788074130663
Format: 210 x 238 x 10
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Stron: 160
Data wydania: 2013
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
36.97
książka
38.25zł
książka
32.99zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Ansel Adams i jemu współcześni, Edward Weston i Eliot Porter, zapoczątkowali fotografię pejzażową.
Ich twórczość, a przede wszystkim zdjęcia Adamsa, stały się ikoną amerykańskich Parków Narodowych ? szeroko publikowaną i natychmiast rozpoznawaną.
Podczas gdy Adamas jest niewątpliwie jednym z najlepszych ? kochanym i doskonale znanym wizjonerem amerykańskiej sztuki, fotograficy również uznają go za pioniera techniki, doskonałego teoretyka i jednego z najlepszych nauczycieli fotografii.


Jego ?Zone System? ? system strefowy był powszechnie przyjęty, ale unikalna metaforyka opierała się również na jego determinacji i staraniach na każdym stopniu fotograficznego procesu.
Spędził długie lata we własnej ciemni, gdzie poświęcił niemal tyle samo czasu co w pleneże.
Przez dekady poświęcał znaczną uwagę na detale, wymagany rodzaj wyposażenia, czas oraz obiekty, które powszechnie nie cieszyły się zainteresowaniem fotografów ? ale obecnie, w erze fotografii cyfrowej, technologia sprawiła że jego metody są dostępne dla wszystkich.


Ta książka pokaże, jak nauczyć się stylu pracy Adamsa oraz przedstawi sposób zastosowania jego lekcji w obecnych czasach.
Omówione zostało zaplecze fotograficzne Adamsa, a ?Zone System? powiązany z erą fotografii cyfrowej. Działy o świetle, kompozycji, nastroju i ciemni, pokazują co obecnie możemy osiągnąć, stosując jego rozumowanie.
Fotografia Michaela Frye?a dostarcza, wielu niezwykłych przykładów rezultatów, jakie można osiągnąć, i jako jeden z następców Adamsa w terenie, ma dobrą pozycję by analizować inspirujące kadry, które otwierają każdy rozdział.

Książka "Cyfrowa fotografia pejzażowa"
Frye Michael