Ćwiczenia funkcji poznawczych. Część 2. Czasowniki, przymiotniki, przyimki - Alicja Rominiecka-Stec

Ćwiczenia funkcji poznawczych. Część 2. Czasowniki, przymiotniki, przyimki

Autor: Alicja Rominiecka-Stec

Wydawnictwo: Wir
Data wydania: 2014-10-21
Seria "Ćwiczenia funkcji poznawczych" została przygotowana z myślą o pacjentach dorosłych, którzy w wyniku afazji, choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych utracili część funkcji poznawczych: umiejętność nazywania, powtarzania, rozumienia, orientacji w czasie, przestrzeni i pamięć. Zeszyty ćwiczeń mają wspomóc terapię utraconych/zaburzonych funkcji poznawczych u pacjentów cierpiących na powyższe choroby, ale nie tylko - ćwiczenia są odpowiednie również dla osób zdrowych, które chcą jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową i zapobiec skutkom starzenia się organizmu: problemom z pamięcią, koncentracją, uwagą oraz chorobom takim jak Alzheimer, zespoły otępienne. Część druga - czasowniki, przymiotniki, przyimki. Materiał ten jest niezwykle ważny dla pacjenta, ponieważ czasowniki pomagają choremu wyrazić czynności, potrzeby, stan emocjonalny. Dzięki nim pacjent jest w stanie określić swój aktualny stan zdrowia, wyrazić to, co w danej chwili jest mu niezbędne, co musi wykonać, co chciałby robić. Chory ma również możliwość przypomnienia sobie i ponownego nauczenia się: przymiotników określających cechy ludzi, zwierząt, zjawisk i pojęć, oraz przyimków wyrażających stosunki przestrzenne, czasowe, celowe i przyczynowe. Dla zdrowej osoby będzie to doskonały trening intelektualny.

Książka "Ćwiczenia funkcji poznawczych. Część 2. Czasowniki, przymiotniki, przyimki"
Alicja Rominiecka-Stec