Ćwiczenia funkcji poznawczych. Część 1. Rzeczowniki - Alicja Rominiecka-Stec

Wydawnictwo: Wir
Format: ...
Data wydania: 2014-10-21
Seria "Ćwiczenia funkcji poznawczych" została przygotowana z myślą o pacjentach dorosłych, którzy w wyniku afazji, choroby Alzheimera i innych chorób otępiennych utracili część funkcji poznawczych: umiejętność nazywania, powtarzania, rozumienia, orientacji w czasie, przestrzeni i pamięć. Zeszyty ćwiczeń mają wspomóc terapię utraconych/zaburzonych funkcji poznawczych u pacjentów cierpiących na powyższe choroby, ale nie tylko - ćwiczenia są odpowiednie również dla osób zdrowych, które chcą jak najdłużej cieszyć się sprawnością umysłową i zapobiec skutkom starzenia się organizmu: problemom z pamięcią, koncentracją, uwagą oraz chorobom takim jak Alzheimer, zespoły otępienne. Część pierwsza - zawiera materiał językowy ćwiczący rzeczowniki, dzięki którym chory ma możliwość przypomnienia sobie i ponownego nauczenia się: nazw ? przedmiotów, rzeczy, osób, organizmów oraz zjawisk towarzyszących mu na co dzień. Ćwiczenia są zbudowane tak, aby chory miał możliwość przećwiczenia danych rzeczowników w jak największej ilości kontekstów. Dla zdrowej osoby będzie to doskonały trening intelektualny stymulujący pamięć, rozwijający umiejętności i poszerzający wiedzę.

Książka "Ćwiczenia funkcji poznawczych. Część 1. Rzeczowniki"
Alicja Rominiecka-Stec