Cukrowe miasteczko - Danuta Gellnerowa

Cukrowe miasteczko

4.00 Oceń książkę!

Autor: Danuta Gellnerowa

Wydawnictwo: Bajka
ISBN: 9788361824596
EAN:
Format: 205 x 250
Oprawa: twarda
Stron: 60
Data wydania: 2013-04-24
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
21.99
książka
23.47zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h
Przepięknie ilustrowany przez Agnieszkę Żelewską zbiór wierszy i wierszyków dla dzieci autorstwa Danuty Gellnerowej - nieżyjącej już poetki, doskonale znanej rodzicom i dziadkom z "Misia", "Świerszczyka" czy "Płomyczka". Jej lekkie pióro, wielka fantazja, ogromna wrażliwość, umiłowanie przyrody połączone z baczną obserwacją, humor (zabawa zarówno językiem, jak i sytuacją) sprawiają, że zebrane w "Cukrowym miasteczku" poetyckie miniatury z pewnością zawładną wyobraźnią kolejnego pokolenia małych czytelników...

Nim się spostrzeżemy, minie rok - od cudownie złotego lata, przez bajecznie kolorową, czasami przewrotną (szczególnie u fryzjera!) jesień i lodowatą, białą zimę, po krokusową wiosnę. A potem znów będzie lato, gdy zaczniemy czytać ten tomik od nowa. Gdyż jak każdy dobry zbiór wierszy - i ten chce się czytać jeszcze raz, i jeszcze.

Antologia ze wstępem Doroty Gellner (córki Danuty Gellnerowej) ukazuje się w 10. rocznicę śmierci Poetki - aby ocalić od zapomnienia Jej utwory dotąd niepublikowane lub rozproszone w czasopismach i podarować te niewątpliwe skarby polskiej literatury dla dzieci nowym czytelnikom.

Książka "Cukrowe miasteczko"
Danuta Gellnerowa