Commonwealth Saga. Przez Afrykę Środkową. Angola, Republika Środkowoafrykańska i Czad - Wiesław Olszewski

Commonwealth Saga. Przez Afrykę Środkową. Angola, Republika Środkowoafrykańska i Czad

4.00 Oceń książkę!

Autor: Wiesław Olszewski

Wydawnictwo: Zysk i S-ka (uprz)
ISBN: 9788377853443
EAN:
Format: 145 x 205
Oprawa: miękka
Stron: 400
Data wydania: 2014-03-17
Gdzie kupić tanią książkę?
książka
28.99
książka
35.97zł
Książka w Twoim domu w ciągu 48h

Jądro ciemności, czarne serce Afryki, mroczny karnawał wolności... Rejon ten można opisać wielobarwnie. Unikalny, niebezpieczny, dziki, tajemniczy, o burzliwej i krwawej przeszłości, poza zgiełkiem amatorów safari, poza naiwnym myśleniem o kolorowych fotografiach z Afryką w tle. Teren właściwie niedostępny dla turystów. Dotrze tam tylko najodważniejszy.

Oto fascynująca podróż Wiesława Olszewskiego do samego niespokojnego serca kontynentu. Do jego historii, kultury i natury. Przed nami legendarne jezioro Czad, Pigmeje z rejonu Monasao i Bayanga, park Dzanga-Sangha, majestatyczne leśne słonie, gigantyczne goryle i ryba-potwór. Ale także makabryczność odwiedzanych miejsc: od leków przygotowywanych z dziecięcych zwłok, przez upiorne poczynania Jeana-Bedela Bokassy, aż po religijne pogromy, które pochłonęły tysiące mieszkańców.

I jak zawsze u Wiesława Olszewskiego: mistrzowska dygresyjność, niewymuszona erudycyjność, dowcip, swada, ciekawostki i kolorowy język oryginalnie łączący swojski, potoczny dukt opowiadania z naukowym dyskursem. Czyli wszystko bez zadęcia, na serio i z przymrużeniem oka, ale bez taryfy ulgowej.

"Lubię jak Wiesio, o przepraszam, profesor Wiesław Olszewski, zabiera mnie w podróż do miejsc, do których na pewno nie dotrę. On nie może żyć bez Afryki, a ja bez jego opowieści. Dzięki niemu czuję nieskończoność pustyni, rozkosz zimnego piwa, smak mięcha z grilla na ulicy, odkrywam nieodparty urok afrykańskich wsi. Jego etnograficzno-kryminalne historie częstokroć pełne niebezpieczeństw wciągają jak nielegalne substancje. Jestem uzależniona".

Dorota Wellman, dziennikarka, prezenterka i producentka telewizyjna

Książka "Commonwealth Saga. Przez Afrykę Środkową. Angola, Republika Środkowoafrykańska i Czad"
Wiesław Olszewski