Cień Salomona - Laurence Gardner

Autor: Laurence Gardner

Wydawnictwo: Amber (uprz)
Data wydania: 2007-12-12
Co łączy biblijnego króla Salomona i jerozolimską Świątynię ze współczesną masonerią?
Jaką ważną misję powierzono przed wiekami templariuszom?
Dlaczego w XVII wieku wolnomularze spalili swoje tajne archiwa - czy bali się, że na jaw wyjdzie niebezpieczna prawda?

Masonerię uważa się za najbardziej enigmatyczne i najbardziej wpływowe tajne stowarzyszenie świata, które przez stulecia kształtowało światową politykę. Uznaje się ich także za strażników tajemnej wiedzy. Jednak według masońskich Konstytucji zapiski, w których była ona zawarta, miały zaginąć trzy stulecia temu. W swoim fascynującym śledztwie Laurence Gardner demaskuje spiski i intrygi służące przez stulecia ochronie starożytnego sekretu, który może wstrząsnąć naszą wizją dziejów. I dociera do zaginionej tajemnicy wolnomularzy i znajduje zapomniany klucz do jej rozszyfrowania.

Książka "Cień Salomona"
Laurence Gardner